Forum Inicjatyw Lokalnych - zapraszamy do Kaczego Bagna

Tym razem mniej o ekspertach a więcej o miejscu, w którym odbędzie się druga część tegorocznego Forum Inicjatyw Lokalnych.

Kacze Bagno – Miejsce Inicjatyw Pozytywnych to niezależny ośrodek edukacji nieformalnej i animacji znajdujący się niedaleko Nowego Miasta Lubawskiego, który powstał w oparciu o ideę i doświadczenia rejsów Szkół pod Żaglami. Jest to modelowy ośrodek specjalizujący się w pracy z grupami młodzieżowymi i dorosłymi w oparciu o proces grupowy, a także realizują...cy szereg szkoleń rozwojowych oraz warsztatów artystycznych poprzez pracę z ciałem, głosem, rytmem i techniki kreatywne.12 lat temu zwykła obora - dziś siedziba czterech organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnej i firmy, a przede wszystkim przestrzeń do rozwoju, nauki i zabawy, która słynie z niezwykłej atmosfery i pysznego jedzenia. O metodach pracy ośrodka powstało już 5 prac naukowych, a Kacze Bagno zostało laureatem ogólnopolskiej nagrody im. Heleny Radlińskiej za Animację Miejsca w konkursie organizowanym przez Krajowy Ośrodek EFS oraz Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.

W piątek po części konferencyjnej w Miejscu Inicjatyw Pozytywnych, do którego się przeniesiemy, będzie można skorzystać z dwóch wybranych warsztatów artystycznych, z których świetnie znane jest Kacze Bagno: chodzenie na szczudłach, pieczenie chleba, gra na bębnach i ceramika. Następnego dnia po śniadaniu na uczestników czekały będą seminaria oraz dyskusje stolikowe. Wisienką na FIL-owym torcie zostały dobre praktyki projektu "Aktywne Społeczności Warmii i Mazur", które przyniosą całe mnóstwo inspiracji.

Historia Kaczego Bagna, zdjęcia i szczegóły na www.kaczebagno.pl