Zapraszamy do Laboratorium!

Rozpoczynamy rekrutację dla uczestników z organizacji pozarządowych z woj. warmińsko-mazurskiego, chętnych do podnoszenia własnego potencjału. Wspólnie zadbamy o wzmacnianie ich roli oraz skuteczności i jakości działania w środowiskach lokalnych. Reprezentujesz organizację pozarządową, szukasz inspiracji, potrzebujesz wsparcia, szukasz nowych możliwości rozwoju i współpracy, chcesz nabyć nowe umiejętności czy też chcesz, by twoja organizacja lepiej się rozwijała? Nie zastanawiaj się dłużej! Rekrutacja trwa do 12 września.

Stowarzyszenie Forum Animatorów Społecznych zaprasza do udziału w projekcie „Laboratorium Animacji Społecznej” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Pierwszym działaniem realizowanym w ramach projektu będzie Niezbędnik Animatora. Jest to pięcio-sesyjny cykl edukacyjny dla liderów i członków organizacji pozarządowych z województwa. Niezbędnik  umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu szeroko pojmowanej Animacji w szczególności organizowania społeczności lokalnych, diagnozowania problemów i potrzeb, aktywizowania i mobilizowania do działania mieszkańców, tworzenia sieci współpracy - koalicji i partnerstw lokalnych, projektowania zmiany społecznej, realizacji inicjatyw rozwoju  lokalnego. Kładzie duży nacisk na partycypację obywatelską i włączanie społeczności lokalnej w procesy decyzyjne i animację środowiska.

Terminy sesji :

I. 20-22.09.2019

II. 04-06.10.2019

III. 25-27.10.2019

IV. 15-17.11.2019

V. 13-15.12.2019

Chcemy pokazać uczestnikom Niezbędnika w praktyce, jakimi metodami pracujemy i jak działają ośrodki edukacji nieformalnej, dlatego jedna z sesji odbędzie się w Ośrodku integracyjno- szkoleniowym „Dobra Siła” w Starych Juchach, a druga w Miejscu Inicjatyw Pozytywnych - Kacze Bagno koło Nowego Miasta Lubawskiego.

 

Jeśli zainteresowało Cię to działanie to jest to projekt dla Ciebie i Twojej organizacji!

Zgłoś się już dziś - zapoznaj się z regulaminem, wypełnij formularz zgłoszeniowy i wyślij go do nas.

 

Wypełnij formularz w formie online (https://forms.gle/aN2xPSGJXvXDVTYR8) lub prześlij do nas skan wypełnionego formularza zgłoszeniowego do 12.09.2019 roku na e-mail: biuro@forumanimatorow.org.

 


Pliki do pobrania