IX Forum Inicjatyw Lokalnych "Aktywne społeczności Warmii i Mazur – priorytety, trendy, innowacje"

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Was do udziału w IX Forum Inicjatyw Lokalnych!!

Od lat tworzymy przestrzeń do dialogu i współpracy, na której poszukujemy nowych metod i  form aktywizacji, wymieniamy się doświadczeniem, inspiracjami i wzajemnym wsparciem.  Taką przestrzenia do spotkania jest dla nas organizowane Forum Inicjatyw Lokalnych.

Jest to dwudniowe Forum, w którym weźmie udział około 100 osób: członków NGO, lokalnych liderów, animatorów, ludzi z pasją, instytucji i grup nieformalnych.  Podczas forum eksperci z całego kraju zaprezentują  tematykę związaną z społecznościami i rozwojem lokalnym, pokażemy ciekawe przykłady zarządzania organizacjami pozarządowymi, dobre praktyki w postaci rozwiązań technologicznych i narzędzi wykorzystywanych przez organizacje do skutecznego zarządzania, przykłady Podmiotów Ekonomii Społecznej wpływających na podniesienie jakości życia i rozwój lokalnych społeczności. Tegoroczny Forum Inicjatyw Lokalnych przybliżać będzie tematykę trendów na rynku usług społecznych, domy sąsiedzkie, świetlice wiejskie, domy kultury, sieci różne metody pracy dla ducha i ciała. Będzie okazja podyskutować o wartościach, spróbować swoich sił na warsztatach, grach strategicznych. Dodatkowe atrakcje to teatr w kręgu i koncert.

 

W tym roku  Forum Inicjatyw Lokalnych odbędzie się w dniach  18-19 września  w  Osadzie Danków k. Miłomłyna.


W celu zgłoszenia się na Forum Inicjatyw Lokalnych prosimy wypełnić formularz dostępny pod adresem:  https://forms.gle/3apEoNMR1yZ28yZj8

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 11 września 2020r. Do udziału w Forum zapraszamy przedstawicieli  NGO, KGW, OSP, instytucji współpracujących z organizacjami,  animatorów, liderów, edukatorów oraz osoby zainteresowane tematyką, które zgłoszą swój udział za pomocą formularza zgłoszeniowego. Wszystkich Państwa zachęcamy do promowania wydarzenia w swojej okolicy, wśród instytucji, organizacji, społeczności, które mogą być zainteresowane wzięciem w nim udziału.

 

Współorganizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie ESWIP, Stowarzyszenie ADELFI i Federacja FOSa.

 

Udział w Forum Inicjatyw Lokalnych jest bezpłatny, realizowany w ramach projektu "Laboratorium Animacji Społecznej" Społecznych i  współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020” oraz współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

 

Przed wypełnieniem Formularza zgłoszeniowego prosimy o zapoznanie się z Programem Forum Inicjatyw Lokalnych oraz Zasadami Bezpieczeństwa.

 

 


Pliki do pobrania